Pościg za mężczyzną, który uciekał kradzionym samochodem zakończony zatrzymaniem

Skoordynowane działania oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny uciekającego kradzionym samochodem z terenu Niemiec. Starania chojnowskich i legnickich funkcjonariuszy biorących udział w pościgu autostradą A4 już po 15 minutach zakończyły się szybkim i skutecznym zatrzymaniem sprawcy. Wartość skradzionego pojazdu to 12 tysięcy euro. Za popełnione przestępstwo grozi zatrzymanemu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pościg za mężczyzną, który uciekał kradzionym samochodem zakończony zatrzymaniemW miniony piątek, 09.07.br., oficer dyżurny legnickiej Policji został poinformowany o tym, że autostradą A4 z Bolesławca do Legnicy przemieszcza się pojazd marki audi skradziony nocą z terenu Niemiec. Natychmiast na miejsce skierowano kilka patroli z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz Komisariatu Policji w Chojnowie, których zadaniem było jak najszybsze zatrzymanie.
Patrol Wydziału Ruchu Drogowego widząc pojazd przystąpił do jego zatrzymania. Niestety kierowca nie reagując na znaki i sygnały wydawane przez policjantów gwałtownie przyspieszył i zjechał z autostrady w drogę krajową. Podczas skoordynowanych działań oficer dyżurny stale informował funkcjonariuszy o położeniu samochodu, co umożliwiało zablokowanie ewentualnych dróg ucieczki.

W efekcie niespełna 15-minutowego pościgu doszło do szybkiego i sprawnego zatrzymania 32-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Przestępca został osadzony policyjnej celi, a skradzione mienie o wartości 12 tysięcy euro zabezpieczono.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania przestępstwa kradzieży z włamaniem, za popełnienie którego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0